Şirketimiz

Ulusoy Tohumculuk; yeşil alan ve yem bitkileri olarak iki gruba ayrılan çim tohumlarının pazarlaması, araştırması ve üretimi konularında 1984’ten bu yana faaliyet göstermektedir.

 

Şirketimiz çim tohumu konusunda uzman personeli ile merkezi Ankara olmak üzere İstanbul ve İzmir ofislerinden tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

 

Türkiye’nin ilk profesyonel çim tohumu şirketidir. Çim tohumu konusu özellikli bir bilgi birikimi gerektirdiğinden Ulusoy Tohumculuk kuruluşundan bu yana bilgiye yatırım yapmaktan kaçınmamıştır. Bilgi ve tecrübe edinme konusunda şirketimiz uluslararası kuruluşlar ile işbirliğinde bulunan, kendi imkânları ile deneme sahaları, sınaî üretim tesisi ve laboratuvar kuran bir firmadır. 1995 yılından beri Tarımsal Araştırma Kuruluşu ünvanını da sürdürmektedir.

 

Ulusoy Tohumculuk, TÜBİTAK tarafından desteklenen tarımla ilgili ilk AR-GE projesinin de sahibidir. Kuruluşun tüm bu faaliyetlerinin amacı kaliteli ve fark oluşturan ürünler sunabilmektir. Ulusoy Tohumculuk çim tohumu sektöründe sahip olduğu güvenilirlikle birlikte sektör liderliğini kuruluşundan bu yana sürdürmektedir. Şirketimiz, Türkiye’de çim tohumu sektöründe uzun soluklu bir gelişme yakalamak ve fark yaratmak için yatırımlarına devam edecektir.